راحت و رایگان، شغل مورد علاقت را پیدا کن

سامانه جستجوی شغل با هدف کاهش هزینه‌های جستجوی شغلی، اتصال سریع کارجویان و کارفرمایان و ایجاد پویایی در بازار کار راه اندازی شده و زمینه پیوند میان کارگر و کارفرما را به صورت برخط فراهم می‌کند.

به گزارش لسان اقتصادی ، سامانه جستجوی شغل برای ارتباط بهتر بین کارجویان و کارفرمایان امروز با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی رونمایی شد.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار امروز در آیین رونمایی از سامانه جستجوی شغلی، اظهار داشت: یک نسخه از سامانه فرصت‌های شغلی در دولت قبل ایجاد شد که با مشکلات و اعتراض‌های گسترده‌ای همراه بود و در این دولت سامانه جدیدی با عنوان جست‌وجوی شغلی، با همکاری صندوق کارآفرینی امید راه‌اندازی شد.

کاهش نرخ بیکاری زنان و فارغ التحصیلان

بر اساس اعلام معاونت اشتغال وزارت کار در یک ماه گذشته بیش از ۲۷۰۰ نفر از طریق این سامانه مشغول به کار شده‌اند و نرخ بیکاری زنان و فارغ التحصیلان کاهشی بوده است.

سامانه جست وجوی شغل ۲۷۰۰ نفر را جذب بازار کرد

با طراحی و راه‌اندازی این سامانه، تاکنون  ٣١ هزار نفر کارجو ظرف یک ماه گذشته در این سامانه ثبت‌نام کرده‌اند. همچنین ۲۷۰۰ کارفرما نیز از طریق کاریابی‌ها یا به صورت آزاد در این سامانه ثبت‌نام کرده و بیش از ۶۱ هزار و ۴۲۴ فرصت شغلی هم در این سامانه معرفی شده و ۲۷۳۲ نفر در این مدت مشغول کار شده‌اند.

هوشمندسازی خدمات کاریابی‌ از طریق سامانه جستجوی شغل

معاون اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: یکی از دغدغه‌های بازار کار مسأله اطلاعات است که وزارت کار به عنوان نهاد ناظر و سیاست‌گذار است و فضا را مدیریت کند با راه‌اندازی این سامانه هوشمندسازی خدمات کاریابی‌ها در هدایت نیروی کار صورت گرفته است.

کریمی بیرانوند با اشاره به هوشمند شدن فرایند کاریابی‌ها گفت: خوشبختانه در این دوره فرایند کاریابی‌ها هوشمند شد تا کاریابی‌ها و کارجو و کارفرما به صورت برخط بتوانند در این فرایند به یکدیگر متصل شوند.

سامانه جستجوی شغل کاملا رایگان است

کریمی بیرانوند ذکر کرد ثبت نام و معرفی مشاغل در سامانه جستجوی شغل کاملاً رایگان است و وزارت کار قصد تصدی‌ موسسات کاریابی را ندارد بلکه پلتفرمی تهیه کرده‌ایم که هم کارگران و هم کارفرمایان و هم مراکز کاریابی می‌توانند از این پلتفرم به صورت رایگان استفاده کنند.

آثار مثبت راه اندازی سامانه جست وجوی شغل

کریمی بیرانوند آثار مثبت راه اندازی سامانه جست وجوی شغل را کاهش آسیب‌های ناشی از یافتن شغل و معرفی مشاغل جدید ذکر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *