تصفیه آلایندگی های محیط توسط گیاهان

در واقع گیاهان، فیلتر طبیعی هوای خانه هستند. تولید اکسیژن، دور کردن و جذب آلودگی ها از هوای خانه، ایجاد رطوبت لازم از هوای اتاق از دیگر فواید گیاهان خانگی است. 

برخی از گیاهان خانگی به دفع سموم خطرناک موجود در خانه کمک می کنند. بررسی ها نشان داده که با نگهداری گیاهان در محیط خانه و محیط کار، علائمی چون سردرد، استرس، خواب آلودگی و سرماخوردگی کاهش می یابد.

در محیط های بسته موادی که از محیط، شرایط و لوازم مصرفی روزمره وارد محیط زندگی ما شده و با ما در تماس قرار داریم؛ مانند جوهر پرینترها، لاک های ناخن، براق کننده ها، چرم های مصنوعی، رنگ ها، چسب ها، بنزین و گازوئیل، سوختن بخاری های گازی، رزین ها و لاستیک ها، فوم ها و غیره ، می توانیم با پرورش و نگهداری گیاهان در محیط های زندگی مان از تاثیرات مخرب این گازها و سموم مضر آن بکاهیم.

در واقع گلها با تصفیه هوا و از بین بردن آلاینده ها باعث رسیدن اکسیژن بیشتر به ما شده و این امر موجب تعدیل رفتار در طول شبانه روز می شود. هربار حس کردن (بوییدن ، نگاه کردن ، لمس کردن و … ) گل و گیاه، عاملی برای ایجاد یک اتصال عصبی مثبت در مغز می شود. افراد با احساس کردن گل و گیاه و لذت بردن از طراوت، رنگ و عطر آنها می توانند حالت روحی خوبی را پیدا کنند. // گلخانه مادر 09122363044

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *