تاثیر مثبت گیاهان بر روان انسان

زمین، مادر همه موجودات و سرشت بشر است. زمینی که طبیعت و طراوت را برای ما به ارمغان آورده است.  گیاهان به عنوان بخش عظیمی از این طبیعت زنده با داشتن تنوع رنگ و هماهنگی بین آنها تاثیر به سزایی بر روح و روان موجودات، علی الخصوص انسان ها داشته اند.

نقشِ گل در سلامت روانی افراد نکته ای است که پروفسور جونز (روانشناس) از دانشگاه روگرز نیوجرسی آمریکا به آن اذعان دارد: “نکته قابل توجهِ آن است که فرد با تماشا کردن گل‌ها و لذت بردن از رنگ و رایحه دل‌پذیر آنها قادر است حالت روانی نامتعادل خود را به حالت طبیعی و حتی متناسب محیط تغییر دهد.”

در تحقیقی دیگری که از سوی پژوهشگرانِ رفتارشناسیِ دانشگاهِ روگرز اعلام شده، نشان از این دارد که ارتباط موثر و نزدیک با طبیعت و لذت بردن از مناظر دل‌نشین و بکر آن ، راهی ساده اما پراهمیت جهت کسب آرامش و غنا بخشیدنِ بر روح و روان آدمی است.

 رنگ گل‌ها نیز نکته بسیار پراهمیتی است؛ به طوری که گل‌هایی با رنگ‌ ملایم چون صورتی، سفید و بنفش، خُلق و رفتار شخص را به سوی آرامش و گل‌هایی با رنگ‌های گرم و تند (مانند: قرمز، زرد، نارنجی و …) خُلق افراد را به سمت هیجانات مثبت و سرزندگی سوق می‌دهند.

پروفسور جونز می افزاید:  “دریافت گل و گیاه نه تنها بر احساسات شخصی افراد، بلکه روی رفتارهای برونی و اجتماعی آن‌ها نیز تأثیرگذار خواهد بود .”

در این بین، کاشت گل و گیاه و حتی هدیه آنها می‌تواند بهترین و ارزنده‌ترین هدیه جهت افزایش نشاط و طراوت در افرادی که دوستشان داریم باشد. // گلخانه مادر 09122363044

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *