عکس کاغذی از دفترچه بیمه حذف می‌شود

لسان: سازمان تامین اجتماعی از حذف عکس کاغذی از دفترچه بیمه خبرداد و اعلام کرد: عکس دریافت شده از پایگاه ثبت احوال، جایگزین عکس کاغذی شده و روی جلد دفترچه‌های درمانی مخاطبان چاپ خواهد شد. بدیهی است، در صورت عدم تطابق عکس دریافتی با عکس مندرج بر روی کارت ملی هوشمند، لازم است به سازمان ثبت احوال برای رفع مغایرت مراجعه کنند.

 سازمان تأمین اجتماعی اعلام کرد: در حال حاضر امکان دریافت و نگهداری عکس مخاطبان از طریق ارتباط آنلاین با سازمان ثبت احوال کشور در سیستم‌های سازمان تأمین اجتماعی فراهم شده و در زمان ارائه خدمات متمرکز دفترچه درمانی، نام‌نویسی و آرشیو پرونده الکترونیک عکس مخاطبان از پایگاه سازمان ثبت احوال دریافت و در پرونده بیمه شدگان ذخیره می‌شود.

به منظور دریافت عکس از پایگاه ثبت احوال، بیمه شدگان تأمین اجتماعی که برای صدور، تمدید و یا تعویض دفترچه درمانی به شعب تأمین اجتماعی مراجعه می‌کنند لازم است کارت ملی هوشمند خود و اعضای خانواده خویش را ارائه کنند تا پس از ثبت شماره سریال مندرج در پشت کارت ملی هوشمند که ترکیبی از حروف و اعداد است نمایه عکس آنان از پایگاه سازمان ثبت احوال کشور دریافت شود.

عکس دریافت شده از پایگاه ثبت احوال، جایگزین عکس کاغذی شده و روی جلد دفترچه‌های درمانی مخاطبان چاپ خواهد شد. بدیهی است، در صورت عدم تطابق عکس دریافتی با عکس مندرج بر روی کارت ملی هوشمند، لازم است به سازمان ثبت احوال برای رفع مغایرت مراجعه کنند.

خاطر نشان می‌سازد، دریافت عکس مخاطبان از پایگاه ثبت احوال محدود به مرز جغرافیایی شعب تأمین اجتماعی نبوده، این اقدام توسط همه واحدهای اجرایی این سازمان اعم از شعبه، شعبه اقماری و کارگزاری‌های رسمی امکان پذیر است.

لازم به ذکر است، برای بیمه شدگانی که هنوز کارت هوشمند ملی خود را دریافت نکرده‌اند برای تعویض دفترچه درمانی آنان طبق روال سابق عکس کاغذی الصاق خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *